Jarní prázdniny - lyžování

Jarní prázdniny

co nevidět začnou postupně probíhat v celé ČR a mnozí se chystají strávit pár dnů na čerstvém vzduchu na horách a tyto chvíle si zpříjemnit lyžováním, sáňkováním, procházkami a dalšími činnostmi.

Každý si jistě přeje tyto chvíle prožít naplno a ve zdraví.

A proto kdo je připraven není překvapen - vzhledem k aktuálnímu vzestupu množství různých virových onemocnění je namístě pomyšlení na prevenci k udržení plného zdraví, tak abychom místo pobytu na čerstvém vzduchu netrávili prázdninové dny upoutáni na lůžku s horečkou, rýmou, kašlem, bolestí v krku a podobnými problémy provázejícími nachlazení a další závažnější zdravotní problémy jako angína, zápal plic, ...

Každý má oblíbené jiné pomocníky - někdo bylinky, jiný homeopatika, další vitamíny z lékárny. Ráda se s vámi podělím o možnosti, které nabízím svým klientům (i své rodině).

Napřed prevence:

Nejlepší prevencí je dostatek spánků, pestrá strava, minimum stresu a častý pobyt na čerstvém vzduchu v každém počasí - ale kdo z nás v dnešní uspěchané době toto vše beze zbytku plní? Mnoho takových není, a to přinejmenším z důvodu znečištění prostředí jaké naše babičky nezažily. Proto tedy pár tipů pro ty, kteří si přejí v prevenci onemocnění udělat pro sebe a své blízké ještě něco navíc:

 • Silicea AKH - pro zimomřivé osoby snadno náchylné k nachlazení a průduškovým problémům
 • Bella-donna AKH - pro spíše horkokrevné snadno výbušné výrazné osoby s častými angínami v anamnéze vždy s vysokou horečkou
 • Dulcamara AKH -. pro ty, kdo jsou obecně během léta zdraví, ale mrazivé počasí nebo promrznutí jim způsobuje bolesti kloubů, kašel, rýmu zhoršení astmatu, ...

 • Ze směsí bylin bylinkáři namíchaných pro podporu imunity např.:
  pro čajíčkáře Bylinný čaj p. Jukla Imunita,
  pro "rychlíky" bylinné tekuté koncentráty Dědka kořenáře B. Nového - např. Gambit P - ten je natolik chutný, že ho rády umlsávají i děti, 
  nebo Tymiánová směs
  a bezkonkurenční "Dubovky" - kapky dá se říci snad skoro na všechno - ale primárně a hlavně skvělá dezinfekce do dutiny ústní a krku při aftech i škrábání v krku a drobných poraněních.
 • Oblíbené  top pomocníky pro podporu imunity nabízí také švýcarská firma JUST / Nahrin 
  CS
  - jejich Echinacina mne totiž přesvědčila, že neni echinacea jako echinacea - a Tymiánový krém s Eucasolem se osvědčili v zabránění i urychlení řešení mnoha onemocnění, kterým předcházelo napřed "pouhé" nachlazení.
  Eucasol je výborný do vzduchu k "dezinfekci" a uvolňování dýchacích cest a
  Tymiánový krém je silný a zároveň jemný - snesou jej i miminka - a vydrží opravdu dlouho - stačí obojího velmi malé množství - obecně nejčastěji při problémech v oblasti dýchacích cest a zánětů (konkrétní použití ráda sdělím na požádání protože je ho opravdu docela hodně a zasloužilo by si vlastní příspěvek - snad brzy :-))

 • Milovníci tradiční čínské medicíny zpravidla doplňují zásoby Nápoje stříbrného větru a nejčastějších směsí pro prevenci nachlazení Chlad ranní mlhy (002)
 • Jako zdroj vitamínu C dovede krom běžného vhodného obohacení stravy posloužit
  Acerola, nebo Lipozomální vitamín C (v konzultačním centru se osvědčil)

 • A nesmíme zapomenout na oblíbené betaglukany a kolostrum - ty je vhodné začít užívat v předstihu - ještě dříve než problém nastane - ke svému působení potřebují trochu času k nástupu efektu působení na imunitní systém

A co s nastoupeným akutním onemocněním? Jak se říká - drobnou závadu (rýmu atp.) zvládne i laik sám, je-li problém větší je vhodné zajít za odborníkem. Nepodcenit lékařské vyšetření k identifikaci problému - především zjištění o jaký problém se jedná - zda virové nebo bakteriální - dodržet klidový režim - a ti, kteří mají rádi přírodní terapii kontaktovat odborníka na přírodní terapii - zkušeného ve svém oboru, který nepodcení stávající stav a poskytne terapii stanovenou na míru konkrétnímu člověku se zohledněním nejen současného stavu, ale i důvodu (příčiny) onemocnění. 

Takový člověk se věřte nepotřebuje chlubit tituly Ing., MUDr., Mgr., RNDr., Bc., ... (u některých byť tyto tituly mají - a často ne jen jeden, byste je z důvodu jejich skromnosti hledali na vizitce marně) - potřebuje znalosti, touhu neustále se učit, pomáhat, spolupracovat, mít otevřené srdce a k tomu i skromnost a pokoru důležitou ke spolupráci s ostatními kolegy lékaři i svému celoživotnímu růstu a hlavně k dosahování maxima pro klienta, protože ten kdo se podvolí svému egu a aroganci již neslyší a nevnímá to, co slyší a vidí tak čistě, jako ten, kdo se nad tyto lidské vlastnosti povznese a dovede respektovat ty, kdo opravdu znají a mají stejný cíl - pomáhat a léčit.