Jedete na dovolenou? Pár tipů z homeopatovy "kuchyně" co s sebou

Protože i já se svou rodinou v letních měsících ráda navštěvuji jak moře, tak hory, mívám připravenou cestovní lékárničku připravenou k řešení neodkladných stavů.

Byli jsme na Šumavě – konkrétně jsme se moc těšili na oblast okolo Modravy (tradičně na Turnerovo chatu okolo Vydry, nebo za vlky do vlčího výběhu u Srní) a kulinářské umění místních kuchařů, kde nikdy nezklamou a po celodenním obdivování krás přírody obdivujeme krásné chutě na talíři.

 

A i moře bude - synovi moc dobře pomáhá na ekzém a já abych opravdu uplně vypla potřebuji trošku dál od domova.

Navíc - máme doma morčátka – ta si samozřejmě stýskají jako každé jiné zvířátko, které je členem rodiny i když jsou opatrovány a opečovávány vždy někým dalším z rodiny, kdo je u nás doma po dobu naší nepřítomnosti. Protože jsou prostě po paničce – dostávají protistýskací Siliceu AKH – věřte – je jim s ní lépe. Možná by někdo namítl Acidum phosphoricum nebo Argentum nitricum – ale to má babička v záloze pro případ ještě většího než obvyklého smutku, kdy jen trochu stávkují s jídlem a jsou první dny trochu přešlí.

Co a proč ta naše lékárnička na cesty do hor i k moři obsahuje?

Argentum nitricum AKH – proti cestovní horečce (a že jí umím mít :-) ) – proti strachu z létání, jízdy tunelem, preventivně proti pigmentovým skvrnám, a hlavně pro klidný odjezd bez stresu a zapomenutých věcí i dokončení všech pracovních úkolů s minimem problémů hezky pěkně klidně a po pořádku tak, aby vše bylo správně.

Apis mellifica AKH – jako prevence proti otokům nohou a případně i trombům při delší cestě autem, a co se týká otoků – neznám rychlejší a účinnější homeopatikum jak při bodnutí včelou, tak na otok při angíně nebo po úraze – ta nám nesmí chybět pro svou rychlost a užití v akutních stavech (navíc také umí pomoci předcházet sluneční alergii, kolapsům z vedra a použití má i při požahání medúzou)

Bella-donna AKH – „při horečce pomáhá“ – a nejen to – i při úpalu či úžehu spolu s Apisem – nebo i při obyčejné bolesti hlavy z případného rozčílení na cestě

Arnica AKH úrazová jednička – na modřiny, zhmožděniny i rozlámanost z dlouhé cesty

Melilostus officinalis AKH„při migréně pomáhá“ – další z homeopatik na bolest hlavy (spíš ze změny tlaku), která pulsuje a bolí a bolí – a z úrazové traumatologie – když to teče (krev) – Melilostus vhodně doplní ostatní opatření

Silicea AKHspousta z nás to zná – je náchylná k onemocnění – při změně počasí na studené (stačí i pobyt v klimatizaci) nebo při delším stresu kterého je před odjezdem na dovolenou až až – a člověka poškrabává v krku a tak trochu posmrkává atd. – jako bonus ho mohou trošku rozbolet i zuby – osobně mám ráda Siliceu i na výrazný symptom štíhlých lidí typu Silicei – při změně prostředí (dovolenkový hotel) mohou trpět na zácpu – Silicea pomůže s adaptací a předejití zácpě (u silnějších to bývá Graphites AKH)

Natrium phosphoricum AKH – na nevolnost po přejezení se ovocem nebo přepití vínem

Sulfur AKH – proti průjmu když sníme co nemáme u stánku s rychlým občerstvením

Dulcamara AKH – na prakticky všechny problémy způsobené nevhodně nastavenou klimatizací – od kašlání přes bolest kloubů až po rýmu a bolest hlavy i při prochladnutí v moři a následné ohlášení problémů s močovými cestami

Hypericum perforratum AKHnasazuji při řezných poraněních (i při požahání medúzou), nebo když se podaří si při dlouhém sezení a hrkotání přiskřípnout nějaký ten nerv a bolest střílí tak, že se člověk sotva hne – samozřejmě doplňujeme mastí – u nás v rodině máme rádi thajskou mast oblíbenou boxery – ale tu Vám do letadla nedovolí – zato homeopatika ano

Nux vomicu 9CH – na problémy se zažíváním – houpání žaludku jako na vodě a tak trošku žlučníkové problémy po snězení především mastného

Jedná se o základní výbavu, která nezabere mnoho místa zato umí mnoho pomoci vyřešit. Proto vozím „velká“ homeopatika – ta, která mají mnoho a mnoho použití. Ta „malá“ nechávám na doma.

Tyto informace nenahrazují lékařskou péči a mají pouze informativní charakter - při závažných zdravotních stavech je vždy vhodné vyhledat lékaře.

Přeji příjemnou dovolenou a ať nemusíte vůbec nic z tipů výše použít – ať je vše naprosto v pořádku a z dovolené se vracíte nabití energií i dobrou náladou obohaceni o spoustu pozitivních zážitků.

JS – Váš homeopat